Kanada Lise Diploması (OSSD) Programı

ArtNest Academy; Kanada lise diploması (OSSD) almak isteyen öğrencilerine iki seçenek sunmaktadır.

    • Türkiye’de örgün öğretimine devam etmek isteyen öğrenciler için çift diploma imkanı
    • Türkiye’de herhangi bir liseye kaydolmadan sadece Kanada Lise Diploması (OSSD) imkanı

ArtNest Academy, Kanada’ya gitmeden Türkiye’den online devam ederek Kanada Lise Diploması (OSSD)  alma imkânı sunmaktadır.

    • Kanada Lise Diploması (OSSD): Ontario Secondary School Diploma, Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından verilen   ve Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) araştırmalarına göre; gelişmiş ülke diplomaları arasında ilk 5’de yer almaktadır.+
    • Çift Diploma (Dual Diploma): Hem Türkiye hem de Kanada lise diploması almak isteyen öğrenciler, Türkiye’de istedikleri herhangi bir liseye ve aynı zamanda Kanada Blyth Academy online’a kayıt yaptırırlar. Türkiye’deki liseden aldığı derslerin kredilerinin, Kanada’da denkliği yapılır, eksik kalan kredilerini Kanada’daki okuldan alarak OSSD için gerekli kredileri tamamlarlar.

Türkiye’de herhangi bir liseye kayıt yaptırmamış sadece Kanada Lise Diploma programını seçen öğrenciler, Kanada’da lise derslerinden OSSD için gerekli olan tüm dersleri almalıdırlar. Bu derslerin belirlenmesi ve seçimleri ArtNest Academy’nin uzman mentorleri ve Blyth Academy eğitim uzmanlarıyla birlikte yapılmaktadırlar.

ArtNest Academy Sistemi’nde; Kanada Lise Diploma programları kapsamında her yaz Türkiye, Avrupa ve Kanada’da yapılacak yaz kampları da bulunur. Bu kamplar öğrencinin; yurtdışında eğitime adaptasyonu, bir sonraki yıla hazırlanması ve yol haritasının belirlenmesi gibi konularda zengin içerik ve temalarla hazırlanmıştır.

Aynı zamanda, mezuniyeti yaklaşan ve yurtdışı üniversiteleri tercih edecek öğrenciler için Blyth Academy ve ArtNest Academy mentorları üniversite başvurularında destek ve rehberlik sağlamaktadırlar.

Ek olarak, sadece Kanada Lise diploması (OSSD) alan öğrencilerimiz de tercih ederlerse Türkiye’de üniversite eğitimlerine devam edebilmektedirler.

Çözüm Ortağımız

Blyth Academy

1977’den bu yana Kanada’da eğitimin öncülerinden olan Blyth Academy birçok farklı program seçenekleriyle öğrencilerine hizmet vermektedir. Online eğitim imkanlarını butik gruplarla yapmayı tercih eden Blyth Academy, öğrencilerine birebir destek vermektedir.

Bize Ulaşın

İstanbul

Kalamış Münir Nurettin Selçuk Cad. No:66 D:1

Kızıltoprak, Kadıköy

Telefon

+90 538 7736378