Prof. Süleyman Saim Tekcan

ArtNest Academy’nin onursal başkanı olan Prof. Süleyman Saim Tekcan, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü mezunudur. Uzun yıllar İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü’ndeki öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olacak olan Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim bölümünde lisans tamamlayan sanatçı, aynı fakülteden Sanatta Yeterlik derecesini alarak Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev almıştır. Sonraki yıllarda Profesör unvanı almış, uzun yıllar Grafik Sanat Dalı Başkanlığı görevini yaptıktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi dekanı olarak görevini yürütmüştür. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kurucu dekanlığını yapan Tekcan, 2004 yılından bu yana Türkiye’nin ilk çağdaş özgün baskı resim müzesi olan İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir. Güzel Sanatlar liselerinin kuruluşunda aktif görev alan Tekcan, tüm meslek hayatını sanat eğitimine adamış, dünya çapında ünlü bir sanatçı ve sanat eğitimcisidir.

Dr. Seda Saraç

ArtNest Academy’nin mentorluk sistemini yürüten Saraç, lisans derecesini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nden, yüksek lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden almıştır. Doktora derecesini üstbiliş, zeka ve akademik başarı konulu teziyle Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden almıştır. Uzun yıllar özel bir okulda öğretmenlik yaptıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görev almıştır. Kurucu ortağı olduğu Farklı Çocuklar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde okul sistemi ile sorunlar yaşayan çocuklarla çalışmıştır. Bu dönemde alternatif eğitime ilgi duymaya başlamış, alternatifokullar.com çatısı altında birçok konferans ve yurtdışı alternatif okul gezisi  organizasyonu yapmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Saraç, Temel Eğitim Bölümü Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Deneyimli bir öğretmen ve araştırmacı olan Saraç, bağımsız öğrenme becerilerinin geliştirmesi konusunda çalışmalar yürütmektedir. 

Esra Bacaksız

ArtNest Academy sanat kulüplerinin içerik ve işleyiş sorumlusu olan Bacaksız, ArtNest Academy’nin sosyal medya hesaplarının da yöneticiliğini yapmaktadır. Lisans ve yüksek lisans derecesini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Öğretmenliği Bölümü’nden almıştır. Lisans ve yüksek lisans tezlerini özgün baskı teknikleri üzerine yapmıştır. İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi (IMOGA)’ da özgün baskı workshopları düzenlemiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta, Özgün Baskı Teknikleri ve yaratıcılık ağırlıklı dersleri yürütmektedir.

Nüket Savaşkan Nowlan

ArtNest Academy’nin eğitim teknolojilerinden ve Kanada çözüm ortaklarımızla olan çalışmalarımızdan  sorumludur. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezundur. Nowlan, uzun yıllar Netaş’da ve Nortel’de mühendis ve proje yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2010 yılında 3D Virtual Crafting (3DVC)  şirketini kurmuştur ve kuruluşundan itibaren de şirketin yöneticiliğini yapmaktadır. 3DVC eğitim ve iş dünyasından müşterilerine son eğitim teknolojilerinin kullanıldığı çözümler üretmektedir. Carleton Üniversitesi’nden Innovation Management bölümünden  Master diploması olan Nüket S.Nowlan aynı üniversitede Bilişim Sistemleri bölümünde doktora programına devam etmektedir. Nuket S. Nowlan, 3 boyutlu sanal dünyaların eğitimde kullanılması konusunda bilimsel çalışmalar yapmaktadır. 

Tuba Biryan

ArtNest Academy’nin kulüp faaliyetleri, gezi ve sosyal etkinlikler koordinatörlüğünü yürütmekte ve ArtNest Academy öğrencilerine akademik danışmanlık yapmaktadır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Biyoloji Öğretmenliği mezunu olan Biryan, 25 yıldır çeşitli devlet okullarında ortaokul ve lise öğrencileri ile çalışmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde birçok ders kitabı yazma ve soru hazırlama komisyonlarında yer almıştır. Biryan, akıl ve zeka oyunları eğitici eğitmenliği, üstün yetenekli çocuklar için program geliştirme, öğrenme güçlüğü olan çocuklar için öğretim tasarlama, müzede eğitim ve Standford Üniversitesi Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) sertifikalarına sahiptir.  Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik birçok eğitim içerikli web sitesi için içerik ve soru yazmaya devam etmektedir. 

Bize Ulaşın

İstanbul

Kalamış Münir Nurettin Selçuk Cad. No:66 D:1

Kızıltoprak, Kadıköy

Telefon

+90 538 7736378